Anne Stil

Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır?

brush close up color palette 1327689 - Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır?

Yılbaşına az bir zaman kala birçoğumuz ne giyeceğimize karar verdik bile. Peki ya bu özel gecede nasıl bir görüntü içerisinde olmamız gerekiyor. Sadece yılbaşı elbisesini seçmek yetmiyor, aynı zamanda saçımızla, makyajımızla bu gecenin önemine vurgu yapmalıyız. Yılbaşı makyajını sizler için bu yazımızda derledik. 

Yeni yıla en güzel şekilde, parlayarak ve eğlenerek girmek için adım adım sizlere vereceğimiz bilgileri takip edin.

  • Makyajın gece boyunca kalıcılığını koruması için mutlaka 24 saat dayanıklılık içeren bir fondöten seçmelisiniz. Fondöteni elinize sıkın ve parmak uçlarınızdan yardım alarak güzelce yüzünüze noktalar oluşturacak şekilde sürün.
  • Gözaltınız için de dayanıklı ve uygun yapıda bir kapatıcı seçin ve ardından noktalar halinde kapatıcıyı uygulayın. Gözlerin köşelerini de kapsayacak şekilde kapatıcıyı uyguladıktan sonra; sünger alarak kapatıcıyı güzelce yayın.
  • Göz kapaklarının iç kısımlarına ince bir fırça yardımıyla gri renkli farı sürün ve ardından gözlerin dış kısımlarına da, siyah tonlarındaki farı uygulayın. Paletteki en açık rengi ise; göz pınarlarının çevresine uygulayın ve bu şekilde bakışlarınıza aydınlık bir görüntü kazandırın. Far paletindeki açık rengi kaş altlarına sürerek, daha kalkık görünümlü kaşlar da elde edebilirsiniz.
  • Jel eyeliner kullanarak, kirpiklerinize çekicilik kazandırın ve kirpiklerin iç bölümlerine de eyeliner sürmeyi unutmayın.
  • Ten makyajınızı sabitlemek için büyük bir fırça yardımıyla pudrayı yüzünüze uygulayın. Pudrayı, elmacık kemiklerinizin alt kısmına, alnınıza ve çene kemiğinize sürmeyi ihmal etmeyin. Son olarak boyun kısmına da pudra uygulayın ve yüzünüze bu şekilde kontur vermiş olun.
  • Yanaklarınızı renklendirmek amacıyla, uygun renkte bir allık seçin ve yanaklarınıza hafifçe dokundurarak sürün.
  • Dudaklarınızın çekiciliğini ön plana çıkarmak amacıyla; Kış mevsimine uygun tonda bir ruj tercih edin. Bordo ve koyu kırmızı yılbaşı makyajı için en fazla tercih edilen ruj renklerindendir. Dudak kalemi yardımıyla rujunuzu sürün.

İşte hazırsınız…

Peki ya çocuğum?

Merak etmeyin onun içinde benzersiz tasarım kostümler hazırladık. Tüm yılbaşı kostümlerimizi buradaki linkten inceleyebilirsiniz.

pankostum.com/yilbasi-kostumleri