Çocuk Masalları Sindirella

Sindirella(Külkedisi) Masalı

yeni külkedisi masalı - Sindirella(Külkedisi) Masalı

Disney Prensesi Sindirella

1923’ten bu yana yarattığı çizgi film karakteriyle dünyanın en büyük medya devi olan Disney Şirketi’nin, bu zamana kadar birçok filme konu olmuş prenseslerinin kostümlerini hayal gücümüzü ve zevkimizi katarak dikmeye başladık.

Disney Prensesleri; Sindirella, Pamuk Prenses ve Belle (Güzel ve Çirkin)’dan oluşurken, daha sonra aralarına Rapunzel’de eklenmiştir.

Sindirella Masalı Kim Tarafından Yazıldı?

Sinderella’nın en bilindik masalı Charles Perrault tarafından kaleme alınmış olan Külkedisi” masalıdır. Daha sonra Walt Disney tarafından animasyon filmi çekilmiştir. Sinderella 19 yaşındadır ve Tremaine ile birlikte en büyük iki Disney prensesinden birisidir.

Külkedisi Masalı

Sindirella annesi ölünce babası başka bir kadınla evlenmiş. Üvey annesi de bir önceki evliliğinden olan iki kızıyla birlikte gelip eve yerleşmiş. Bu iki kız kardeş sindirella’dan hiç hoşlanmamışlar ona hep ev işlerini yaptırmaya başlamışlar adınıda “Külkedisi” koymuşlar.

Bir gün iki kız kardeşe sarayda yapılacak balo için davetiye gelir. Prensi etkileyebilmek için hemen hazırlıklara başlarlar. Bunu gören sindirella mutfakta hüngür hüngür ağlar, baloya oda çok gitmek istiyordu, ağladığını gören peri annesi sindirella’yı baloya götürmeye karar verir. 

Külkedisine bal kabağı getirmesini söyler. Peri annesi sihirli sopasını çevirince, bal kabağı birden fayton oluvermiş. “Şimdi de altı fare istemiş peri annesi…” Külkedisi altı tane fare bulup getirmiş, peri annesi onlarıda sihirli değneğiyle ata dönüştürür. “Bir sıçan…” O sıçanıda arabacı yapmış. Sonunda sıra Külkedisinde, peri sopasıyla bir dokununca Külkedisi’nin eski, püskü elbiseleri herkezin gözünü kamaştıracak harika bir elbiseye dönüşmüş. Ayaklarında bir çift camdan ayakkabı ışıl ışıl parlıyormuş. “Bir şey var yalnız,” demiş Peri. “Gece saat 00:00’a kadar eve dönmelisin aksi takdirde elbisen tekrar eski giysilerine, faytonun bal kabağına, atların fareye dönüşecek. Prens’in bunu görmesini istemezsin herhalde? Şimdi git, baloda istediğin gibi eğlen. Sindirella bu baloda gönlünce eğlenir ve yakışıklı prens ile tanışır. Sonunda onunla evlenir ve üvey annesinin kötü davranışlarından kurtulur.

Benzersiz Sindirella elbisesini daha yakından incelemek için linki ziyaret ediniz.>> pankostum.com/sindirella-tasarim-kiz-cocuk-abiye-kostum