Çocuk Yaşam

Erkek Çocuğunuz İçin Doğum Günü Konseptleri

b6 - Erkek Çocuğunuz İçin Doğum Günü Konseptleri

Erkek çocuk sahibisiniz ve çocuğunuza doğum gününde unutamayacağı bir gün yaşatmak mı istiyorsunuz? Öyleyse ilk yapmanız gereken doğum günü partisinin konseptini belirlemektir. Erkek çocuğunuz için doğum günü konseptleri nelerdir?

Erkek çocuğunuz için doğum günü konseptleri nasıl belirlenir? Doğum günü partileri nasıl hazırlanır? İşte tüm bu konularda size ipuçları verecek yazımızda, erkek çocuk doğum günü konsepti fikirlerini derledik.

Çocuğunuzun Yaşına Uygun Konsept Nasıl Belirlenir?

Doğum günü hazırlıklarına başlamadan önce çocuğunuzun yaşı ile uyumlu bir konsept belirlemeniz gerektiğini unutmayın. Onun yaşı gereği, beğenebileceği, heyecan duyacağı bir tema seçmeniz son derece önemlidir.

Çocuğunuzu en iyi tanıyan insan elbette sizsiniz. Çocuğunuzun gelişim özelliklerine göre konsept seçerek hazırlık yapmalısınız. Bebek olan çocuğunuz için bebeğinizin ve sizin seveceğiniz bir ren tercihi yaparak, seçtiğiniz rengi esas alan bir konseptle doğum günü eşyalarını belirleyebilirsiniz.

Seçtiğiniz rengin farklı tonlarını da kullanarak hoş bir masa hazırlayabilir, balon ve süslemelerde de yine renk tercihinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Bebeklerin görmekten mutlu olduğu çizgi film karakterlerini de erkek çocuğunuz için doğum günü konseptleri seçenekleriniz arasına ekleyebilirisiniz.

Daha büyük yaşta, örneğin okul çağındaki erkek çocuğunuz içinse, çocuğunuzun arkadaşlarıyla oynamaktan keyif aldığı oyunları konsept olarak belirleyebilirsiniz.

Bu oyunlar arasında;

  • Korsancılık
  • Araba Yarışı
  • Uçak Yarışı

Seçebileceğiniz temalardan yalnızca bir kaçı. Yine çocuğunuz için izlemekten keyif aldığı çizgi film karakterlerini esas alarak bir konsept belirleyebilirsiniz. Seçilen karakterin kostümünü satın alarak veya kiralayarak çocuğunuza hoş bir sürprizde hazırlayabilirsiniz.

erkek cocugunuz icin dogum gunu konseptleri - Erkek Çocuğunuz İçin Doğum Günü Konseptleri

Bütün Çocuklar Süper Kahramanları Sever

Süper kahraman hikayelerine hangi çocuk bayılmaz ki? Erkek çocuğunuz için doğum günü konseptleri arasında süper kahraman karakterler en çok tercih edilen konseptler arasında sayılabilir. Süper kahraman afişleri ile duvarlarınızı süsleyebilir, çocuğunuza süper kahraman kostümü satın alarak veya kiralayarak doğum gününde kendini süper kahraman ilan etmesine izin verebilirsiniz.

Heyecan Verici Mesleklerle İlgili Konseptler

Erkek çocuğunuz büyüyünce ne olacağına ilişkin hayaller kuruyorsa, O’nun bu hayalini doğum gününde gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Erkek çocukların sevdiği mesleklerden örnekler verecek olursak;

  • İtfaiyeci
  • Denizci-Kaptan
  • Pilot
  • Araba Yarışçısı
  • Doktor

Siz de bu konseptlerden birini belirleyerek uygun oyuncak, parti süsü, duvar süsü, pasta ve diğer yiyeceklerle donattığınız bir doğum günü masasında, doğum günü kutlaması yapabilirsiniz.

Hayvanları Seven Çocuklar

Çocuğunuz doğaya aşık ve hayvanları çok seven bir çocuksa, ona doğa temalı, sevdiği hayvan veya hayvan karakterini esas alan bir konsept seçebilir veya safari konseptli bir doğum günü partisi hazırlayabilirsiniz.