Yaşam

Doğum gününü kutlamanın 12 yolu var! Bu özel günü daha da özel kılmak için 12 özel fikir.

dogum gunu konsept - Doğum gününü kutlamanın 12 yolu var! Bu özel günü daha da özel kılmak için 12 özel fikir.

Eğer bir doğum günü aşığı iseniz bu size gününüzü iyi geçirmeniz için daha fazla yardımcı olacaktır. Doğum günü hayranı değilseniz (sadece “bugün büyük bir yaşım olduğumu” hatırlatır), bu yazı size bu gün için tamamen farklı bir odak sunacaktır.

Doğum gününü kutlamanın 12 yolu var! Aşağıdaki, özel gününüzü daha da özel kılmak için 12 özel fikir.

 • En sevdiğin yemeği ye. Bugün senin günün bunu hak ettin. En sevdiğiniz yiyecekler “bir arada” şimdi bunun keyfini çıkar!
 • Favori bir çocukluk aktivitesi yap. Belki bir seksek oyunu, belki saklambaç. Her neyse, bugün yapın! Çocuğunuzun yaratıcılığını yeniden yapılandırmanın bir yolu olarak yapın veya sadece eğlenmek için yapın. Nasıl hissedeceğine şaşıracaksınız.
 • En sevdiğin doğum gününü hatırla. Size özel bir doğum gününüz varsa, bunu düşünerek ve o anıları canlandırmak için zaman harcayın.
 • Yüksek sesle gül. Sizi zevkle güldüren bir şey yapın! Kahkaha iyi hissettirir ve sizin için iyidir. Belki de bu listedeki diğer fikirlerden biri sizi yüksek sesle güldürür eğer öyleyse, harika!,
 • Başkasına hediye ver. Hepimiz almaktan daha iyi hissettirdiğini biliyoruz, öyleyse neden başkalarına doğum günümüzde hediye vermiyoruz? Annenle başlamayı düşün sonuçta senin doğduğun zamanda unutulmaz bir gün geçirdi!
 • Gününü ver! Fiziksel bir hediye vermek zorunda değilsiniz, zaman ayırabilirsiniz sevdiğiniz birine, bir yardım kurumuna veya ne istersen! Gününüzü bir başkasına hediye edin.
 • Kendinize zamanın hediye edin. Bazen günlerimiz o kadar doludur ki, kendimiz için zamanımız yok. Kendi dinlenmeniz ve rahatlamanız için kendinize zamanı armağan edebilirsiniz (veya bu listeden başka bir fikir yapabilirsiniz!). Uzun bir zaman olması gerekmez yukarıda önerdiğimiz 15 dakikalık ipucunu düşünün.
 • Kendinize bir kart gönderin. Doğum gününüzden birkaç gün veya hafta önce sevdiğiniz bir kart bulun, imzalayın ve kendinize bir not yazın. Ardından zarfı adresleyip damgalayın ve birisinden doğum gününüzden birkaç gün önce size postayla göndermesini isteyin. Bu bir kartı garanti altına almanın harika bir yoludur ve söz veriyoruz sizi gülümsetecek.
 • Sevdiğiniz biriyle zaman geçirin. Bu, listedeki birkaç başka fikirle örtüşebilir ama sorun değil. En çok önemsediklerinizle vakit geçirmekten daha iyi bir gün olabilir mi?
 • İlerisi için bir hatıra yarayın. Bugün bir ömür boyu sürecek anılar yaratmak için kendinize söz verin.
 • Geçen yıl üzerinde düşünün. Doğum gününüz bir dönüm noktasıdır, bu yüzden nasıl yaptığınızı ve neyin işe yaradığını ve neyin işe yaramadığını belirlemek için geçmiş yılın sonuçlarını ve eylemlerini gözden geçirmek için harika bir gün olabilir.
 • Bazı yeni hedefler belirleyin. Bugün gelecek 12 ay için hedefler koymak ve geleceğe bakmak için mükemmel bir gün. Yazılı hedefleriniz yoksa, bugün onları oluşturun!

Bunun, tüm fikirleri denemeniz gerektiğini düşündüren bazı listeler gibi olmadığını fark edeceksiniz. Bütün bunları bir günde yapmak mümkün olmazdı. Fikirler geçmişinize, bugününüze veya geleceğinize odaklanır hepsi sizin hakkınızda.

Anahtar, size en uygun olanı seçmek ve kutlamanıza eklemek. Ne de olsa senin günün!

Son Not: Bu fikirler bir doğum günü kutlamak perspektifinden yazılmış olsa da, bir takımın yıldönümü, şirketin yıldönümü veya başka bir organizasyonel dönüm noktası için hepsi belki de bazı maddeler kullanılabilir.

Son bir şey. Bunları yapmak için doğum gününü beklemek zorunda değilsiniz. Hayattasınız ve bu nedenle dilediğiniz fikirlerden herhangi birini kullanarak kutlayabilirsiniz.