Genel

Doğum Günü İçin Konsept Kıyafet Nasıl Seçilir?

pancostume 44403469 359140741525822 4233268454410420224 n - Doğum Günü İçin Konsept Kıyafet Nasıl Seçilir?

Doğum günü partileri artık çoğunlukla bir konsept belirlenerek kutlanıyor ve doğum günü için konsept kıyafet nasıl seçilir sorusu uygun kıyafet seçimi yapmak isteyenler için merak konusu haline geliyor. İster doğum günü çocuğu siz olun, isterseniz de doğum günü davetlilerinden biri olun fark etmez.

Konsept belirlenmiş olan bir partiye sıradan bir kıyafetle giderseniz, büyük çoğunluk konsepte uygun giyinmiş olacağından, kendinizi biraz yalnız hissedebilirsiniz. Doğum günü partisinin sahibi sizseniz de, seçtiğiniz konsepte uygun dekorasyonu, konsepte uygun bir kıyafet seçimi ile mükemmel şekilde tamamlayabilirsiniz.

Konsepte uygun giyinmenize yardımcı olacak, doğum günü için konsept kıyafet nasıl seçilir hakkında merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarını bulacağınız bir yazıyı sizler için hazırladık.

Renk Tercihi Çok Önemli

Doğum günü konsepti bir renk seçilerek veya bir rengin tonları belirlenerek hazırlanacak olabilir. Bu durumda mutlaka seçilen renge uygun bir kıyafet tercih etmelisiniz. Tercih edilen renkte tek parça bir kıyafet, örneğin tek parça bir elbise veya cinsiyete göre bir takım elbise tercih edilebileceği gibi, iki parçalı bir kıyafet tercih edilerek bu parçalardan sadece birinde konsept renk kullanılabilir.

Konsept İçin Bir Konu veya Karakter Belirlenmişse

Doğum günü için konsept kıyafet nasıl seçilir sorusunun en kolay cevaplandırılabileceği ihtimal, bir karakter veya konu seçilmiş olması halidir. Seçilen karaktere ait kostüm satın alarak ya da kiralama seçeneğini kullanarak, kıyafet seçiminizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Eğer doğum günü için belirlenen bir konu varsa, konuyla ilgili kostümlerde yine işinize yarayacaktır. Yaratıcılığınızı kullanıp evde bulunan kıyafetlerinizde ufak değişiklikler yaparak, konuya uygun giyinmeniz mümkündür. Doğum günü için geçmiş dönemlere ait bir zaman diliminin seçildiği durumlarda, çevrenizdeki büyüklerinizin gardırop ve sandıklarından faydalanabilirsiniz.

Kıyafetinizi Tamamlayacak Unsurlar

Kıyafet seçimi kadar, seçtiğiniz kıyafete uygun görüntü yaratmanıza yarayacak kıyafetinizi tamamlayan unsurlarda önemlidir. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

1. Makyaj: Kıyafetinizi tamamlayacak ve yüzünüze yakışan bir makyaj olmadan partiye gitmemelisiniz. Bu arada konsepte uygun bir makyaj da yapabilirsiniz.

2.Saç: Saçınızı şekillendirirken de doğum günü konseptine uygun bir model tercih edebilir, saçınızda konsepte uygun aksesuarlar, tokalar kullanabilir; şapka takabilirsiniz.

3.Aksesuar: Kıyafetiniz tamamlayan en estetik unsurlardan biri de takılarınız, çantanız, fularınız vb. aksesuarlarınızdır. Aksesuar seçiminizde konsept çerçevesinde tercih edilebilir.

Kıyafetiniz ve kıyafetinizi tamamlayacak tüm tercihlerinizde, doğum günü konseptine uygun seçimler yapabileceğiniz gibi, sadece aksesuar seçiminizi konsepte uygun hale de getirebilirsiniz. Özellikle seçilen rengin size yakışmayacağını düşündüğünüz durumlarda aksesuar tercihi kurtarıcınız olacaktır.

Çocuk Doğum Günü Konseptleri

Çocuklar için hazırlanan doğum günlerinde de renk, karakter, süper kahraman konseptlerinin ön plana çıktığı doğum günü partileri hazırlanıyor. Çocuğunuza yapacağınız doğum günü partisinde siz de bir konsept belirlediyseniz çocuğunuzu buna uygun giydirebilir, siz de çocuğunuzla aynı kıyafetleri giyerek anne-kız, anne-oğul, baba-kız, baba-oğul bir takım şeklinde giyinebilirsiniz.

Çocuğunuzla katılacağınız çocuğunuzun arkadaşının doğum gününe de, çocuğunuzu doğum günü konseptine uygun giydirerek partiye katılmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin bir süper kahraman temalı doğum günü partisine, çocuğunuza süper kahraman kostümü giydirebilir, prense temalı bir doğum gününde kızınız için, tüllü, taşlı, kabarık etekli bir elbise tercih edebilirsiniz.

Korsan temalı bir partide çocuğunuz korsan şapkası takabilir veya tek gözü kapatan bir bant kullanabilir.