Genel Yaşam

Çocuklar İçin Eğlenceli Doğum Günü Oyunları

art board game challenge 163064 - Çocuklar İçin Eğlenceli Doğum Günü Oyunları

Bu yaratıcı dokunuşlar ile, çok fazla para harcamadan çocukları eğlendirmenizi anlatacağız. Partinizi ucuz hale getirerek profesyonel bir parti planlamacısı gibi görüneceksiniz.

Fotoğraf Kabini

Şapka, eşarp, peruk, kâğıt bıyıkları veya evin etrafında sahip olduğunuz rastgele şeyler içeren bir fotoğraf kabini alanı kurun. Bir dijital kamera kullanın ve resimleri partiden sonra ebeveynlere e-postayla gönderin. Bu aktivite, ebeveynlerin de katılması için eğlencelidir!

Küçük Oyunlar

Çocuklar oyun oynamayı sever. Yumurta taşıma ve su balonu atma gibi çeşitli oyunları tüm davetliler ile oynayarak herkes gerçekten iyi vakit geçirebilir.

Top havuzu

Bir bebek havuzu alıp plastik toplarla doldurarak kolayca top çukuru yapabilirsiniz. Bu etkinliği ilk doğum günü partisi için oldukça güzel olacaktır, ancak daha sonraki doğum günü kutlamalarındada kullanabilirsiniz.

Dans partisi

Müzik çalarken çocuklar çıldırır. Dans etmeyi severler ve becerilerinden (ya da eksikliklerinden) utanmazlar. Ebeveynler çocukların dansını izlemekten zevk alır. Müzik durduğunda sandalye kapmaca oyunu oynamak herkezi eğlendirecektir. Veya müzik çalarken çocukların havada tutmaya çalışması için bir sürü balonu havaya uçurun. Müzik için, dizüstü bilgisayarınıza bazı harici hoparlörler bağlayabilir ve ücretsiz müzik dinleme web sitelerinden bazılarını kullanabilirsiniz.

Kulaktan Kulağa

Oyunculardan birinin kulağına cümleler söylenir. Cümleler değişmeden kulaktan kulağa söylenmesi istenir. En sonda olan çocuk cümleyi yüksek sesle söyler. Eğer cümle değişmemişse oyun başarıyla tamamlanmış sayılır.

Cümleyi doğru olarak söyleyen oyuncu en başa geçer, eğer cümle yanlış ise geriye doğru her oyuncu cümleyi tekrar söyler. Hatanın kimden kaynaklandığı bulunmaya çalışılır.

Engel Parkuru

Bahçenizde bir engel parkuru ayarlayın. Çocukları limbo çubuklarının altına, kutuların içine ve aşağı kaydıraklara sürün. Bu etrafta toplanan ev eşyalarını yeniden kullanmanın ve geri dönüştürmenin harika bir yoludur.

Sizinde aklınıza gelen, eskiden oynadığınız eğlenceli oyunlar varsa lütfen yorum kısmından belirtin ve listemize ekleme yapalım herkes faydalansın.