Anne

Çocuk Giyim Alışverişi Nasıl Olmalıdır?

yeni cocuk giyim 1 - Çocuk Giyim Alışverişi Nasıl Olmalıdır?

Çocuk giyim sektörünün giderek genişlemesiyle alternatifler arttı. Haliyle ailelerin gözünde “ Nasıl kıyafetler almalıyım? Hangi kumaştan üretilmiş? Çocuğumun cildine zarar gelir mi? Hoşuna giden kıyafetleri nasıl alabilirim?“ gibi yüzlerce soru canlanıyor.

1.Çocuğunuzu Dinleyin 

 Çoğu ailenin yaptığı hatalardan biri çocuğunu kendi zevkine göre giydirmektir ama şunun unutmamak lazım çocukların zevkleri daha doğduğu andan itibaren şekillenmeye başlar. En güzel yöntem ailelerin çocuğuyla alışveriş yapması olacaktır. Onu gözlemlemek, nelere ilgisinin olduğu görmek ebeveynlere çocuğunun ne giydiğinde mutlu olacağıyla alakalı ipucular verecektir. Bunun yanında çocukların giyim ürünlerinin renk skalasını geniş tutmak da gelecek zamanlarda daha çok seçeneği kabul etmesine yardımcı olacaktır.

2.Etiket Deyip Geçmeyin

 Çocuklar da bebeklerinki kadar olmasa da hassas bir cilt yapısına sahiptir ve giyim alışverişi yaparken hangi maddeleri içerdiğine dikkat etmek çok önemlidir. Alınan ürün kısa vadede çocuğa alerji yapabileceği gibi uzun vadede cilt sorunlarına yol açabilir. Çocuk için olabildiğince pamuklu (krinkle, şardonlu pamuk, divitin vb.) ürünler tercih etmek lazım. Özellikle polyester, akrilik ve naylon kumaşlardan uzak durmak gerekiyor. Örneğin akrilik içeren bir kıyafeti bir çocuk gün boyunca giydiğinde çocuğun terini içine çekmediğinden çocuğun hasta olmasına davetiye çıkarabilir.

 3.Büyük Şirketlere Dikkat Edin 

 Çocuklar için giyim alışverişi yapmadan önce küçük bir pazar araştırması yapmak gerekiyor. Büyük şirketler sattıkların ürünlerin içine kimyasal ürün geçirebiliyor. Bunun için Greenpeace 2012 yılında ftalat ve nonil, fenol, etoksilat (NFE) gibi kimyasal zehir ürünleri içeren giyim ürünlerinin üretiminin engellenmesi adına Detox Kampanyası başlattı ve birçok giyim şirketi bu politikayı hayatlarına geçirdi. Ailelerin giyim alışverişine çıkmadan önce yapacağı araştırma çocuğunun mutluğu ve sağlığını önemli derecede etkileyecektir.

 4.Rahatlık Önemli

 Mağazalar çocuklar için giyim ürünleri üretirken ürünleri birçok şekilde süsleyerek piyasaya sunuyor. Allanıp pullanan giyim ürünleri satın alınırken çocuğun ya da ailenin hoşuna gitse bile çocuk giydiği zaman içinde kendini rahat hissetmeyebiliyor. O yüzden ailelerin giyim alışverişi yaparken çocuklarının her türlü koşulda rahat hareket edebileceği, nefes aldıran ürünler alması gerekiyor.

Bizde Pan Kostüm ailesi olarak çocuklarınızın sağlığını sizler kadar düşünüyoruz, ürünlerimizin içerisinde çocuğunuzun sağlığını tehlikeye atacak hiçbir madde kullanmıyoruz.