Genel Yaşam

6 Ekonomik Doğum Günü Fikirleri ve Oyunları

kendin yap dogum gunu - 6 Ekonomik Doğum Günü Fikirleri ve Oyunları

Çocukların doğum günü partileri, biz büyürken yaptığımızdan çok daha ayrıntılı artık. Ebeveynler artık muhteşem kostümler satın alıyorlar, palyaçolar ile anlaşıyorlar ve evlerini çocuklarının hayal dünyasındaki konseptlere dönüştürüyorlar. Çocuklar sadece eğlenmek ister ve ebeveynlerin çocuklar için iyi bir doğum günü partisi yapması için dışarı çıkması gerekmez şimdi hep birlikte nasıl sade bir şekilde doğum günü kutlaması yapabileceğinize dair fikirlerimizi paylaşalım.

Peki, çocuğunuz için doğum gününü partisini hayal kırıklığına uğratmadan ve cüzdanınıza zarar vermeden nasıl yaparız?

Doğum Günü Partisi İçin Tasarruf İpuçları

1. Bütçeye Karar Verin

Herhangi bir parti düzenlemenin ilk adımı ne kadar harcamak istediğinize karar vermektir. Bir sınır belirlemezseniz harcamak istediğinizden daha fazla harcama yapmanız gerekebilir. Ayrıca yiyecek, dekorasyon ve sunumlar gibi belirli kategorilerde ne kadar harcamak istediğinize de karar verin. Çocuğunuz yeterince büyükse, bütçeyi açıklayın. Bu deneyim, çocuğunuza parayı öğretmek için harika bir fırsat.

2. Küçük Detayları Kendiniz Yapın

Bir Monster High partisini ya da Handy Manny gibi temalar düşünüyorsanız, bu tema ile birlikte gelen malzemeler, bayraklar, peçeteler ve süslemeler gibi küçük detayları satın almak pahalı olacaktır. O yüzden temayı seçerken Çakmaktaş, Pamuk Prenses veya Minnie Mouse gibi konseptlere yönelmeniz daha ekonomik olacaktır. Gerçekten, çocuklar bu süslemelere o kadar fazla önem vermiyorlar, onlar için sadece giyilecek olan kostümün güzelliği. Süslemeleri fark etmek yerine arkadaşlarıyla koşuşturmak daha çok eğlenceli.

Süslemeleri gerçekten istiyorsanız, bazılarını çocuğunuz ile birlikte yapın. Geçenlerde 4 yaşındaki minik Unicorn’nun doğum günü partisine gittim ve anne ayrıntılı süslemeler yerine tüm çocuklar için evde uzun renkli şekerler hazırlamış, çocuklar onları yerken herkes çok eğlendi.

3. Yemek Servis Etmeyin

Bir doğum günü partisi düzenlemenin en büyük masraflarından biri yiyecek ve en basit tasarruf çözümü yemek yemekten kaçınmak. Özellikle parti hem çocukları hem de yetişkinleri içeriyorsa bir ton tasarruf edersiniz. Küçük atıştırmalıklar dışında, onlarca yiyecek yapmaktan kaçının ve öğleden sonrası için parti saatlerini ayarlayın, böylece misafirlerin yemek için beklentileri olmaz.

4. Konuk Sayısını Sınırlayın

Önemli bir değişiklikten tasarruf etmenin bir başka yolu konuk sayısını sınırlamaktır. Çocuğunuzun en yakın arkadaşlarını çağırmanız hem onun hemde sizin açınızdan daha iyi olacaktır, bu sırada akrabalarıda unutmayalım 🙂

5. Kendin Yap

Pastanelerden aldığınız keklerin tadı harika olabilir, ancak cüzdanınız için harika değiller. Bir “Kendin Yap” planı ile giderseniz, lezzet ve dekorasyon konusunda daha fazla özgürlüğe sahip olabilirsiniz. Kendi eğlencenizi de gerçekleştirebilirsiniz. Balon hayvanları yapmayı, palyaço veya başka bir karakter gibi giyinmeyi öğrenin. Çocukları eğlendirmek için profesyonel olmak zorunda değilsiniz.

kendin yap dogum gunu 1024x682 - 6 Ekonomik Doğum Günü Fikirleri ve Oyunları

6. Partinin Yapılacağı Yer

Bir partiyi evden uzaklaştırmak neredeyse otomatik olarak maliyeti üçe, dörte katlar. Çocuğunuz gerçekten Parti Evinde bir parti istiyorsa, evinizi bu yerlere daha çok benzetmeye çalışmak partiyi oralarda yapmaktan daha ucuza mal olacaktır. Çok fazla balon alın, bir top çukuru simüle etmek için kendi yumuşak oyuncaklarınızı ve spor ekipmanınızı kullanın. Buzdolabı, televizyon kutuları ve diğer büyük kutuları içeren tüneller ve kaleler oluşturun.

Görüşlerinizi Bize Yazın

Gönderinin altına yorum yaparak pankostum.com web sitemizde kullanmanız için %15 indirim kodu kazanabilirsiniz.