Çocuk

10 Sessiz Zaman Çocuk Aktiviteleri

cocuk aktiviteleri - 10 Sessiz Zaman Çocuk Aktiviteleri

Çocuklar için sessiz zaman aktivitelerinin yararları. Dikkatleri ve odağı arttırır, ufkunu genişletir ve aşırı uyarma ile başa çıkmasına yardımcı olur, farkındalığı ve bağımsızlığa teşvik eder, yaratıcılığa ilham verir ve (bazen en çok ihtiyaç duyulan) ebeveynler için birkaç huzur ve sessizlik süresi sağlar. Çocuklar için en sevdiğimiz sessiz zaman etkinliklerinden 10’unu görmek için kaydırın.

İnan, Oyna ve Numara Yap

Mahalledeki her çocuğu ilgilendiren ayrıntılı süper kahraman hikayesinin planını belirlemek için bir kostüm kutusundaki kazı çalışmalarının eski güzel ekran zamanlarını hatırlıyor musunuz? Eski moda gibi yaratıcılığı teşvik eden hiçbir şey inandırıcı olmaz ve oyun gibi gelmez, küçük yaratıcı beyinlerinizi düşünerek düzenlenmiş bir elbise ve birkaç kolay taklit oyun fikri ile kendi kahramanlarını dokurken sessizce zaman geçirmeye teşvik edebilirsiniz. Tabii ki, büyük performans zamanı geldiğinde bir rol üstlenmesini bekliyoruz. Yine de endişelenme; süper kahraman gibi giyinmek senin için iyi.

pancostume 43914362 1787272698037684 3754223942701678592 n - 10 Sessiz Zaman Çocuk Aktiviteleri

El Sanatları

Yağmurlu bir gün veya oynamak için çok sıcak bir gün. Her zaman kurtarıcı sanat ve el sanatları kutusunu ortaya çıkarmak için iyi bir an . El sanatları kutusunu yeniden meydana çıkartmak için bir fırsat gördüğünüzde, ponponlar, dondurma çubukları, boş kağıt havlu ve tuvalet kağıdı ruloları, parmak boyaları, inşaat kağıdı gibi fikirleri alabilirsiniz. Çocuklar için mükemmel el sanatları projeleri yaratıcılık gücünü geliştirebilir.

Açık Sessiz Zaman

Sonbahar, tabiat ana ile geçirilen daha sessiz anlar için, temizlenmesi kolay dış mekan sanat projeleri öğleden sonranızı ayırmak için güzel bir yoldur; ilham verici bir dış mekan sanat stüdyosu oluşturmak için küçük Picassos’unuzla zaman geçirmeyi düşünebilirsiniz. Tüm çete bir araya geliyorsa veya sadece rahatlatıcı, stressiz bir açık hava akşamı etkinliği arıyorsanız, açık havada bir film gecesi düzenleyin.

Yaratıcı Olmak

Yaratıcılık tüm biçimlerde gelir ve sessiz zamanlarda yaratıcılık, bir tuvalet kağıdı rulosuyla yapılacak şeyler ve ev eşyaları ile yapılan eğlenceli oyuncaklar da dahil olmak üzere evin çevresinde bulabileceğiniz eşyalardan ilham alabilir. Fırçasız resim yapmak bile yaratıcı beyinleri kutunun dışında düşünmeye teşvik edebilir.

Okuma

Zihinsel stimülasyon, stresin azaltılması, bilginin artması, kelime dağarcığının artması, hafızanın gelişimi… liste çocuklar için okumanın yararları söz konusu olduğunda devam eder ve elbette hiçbir şey sessiz zaman için daha iyi bir fırsat sunmaz. İlk adım, rahat ve ilham verici bir kütüphane oluşturmak ve daha sonra harika kitaplarla o kütüphaneyi doldurmak olacaktır. Birlikte okumak için biraz zaman ayırmak her zaman iyi hissetiren bi aktivite olmuştur.

Oyunlar

Küçük oyuncularınızın ne kadar rekabetçi olduğuna bağlı olarak, oyun zamanı en sessiz aktivite olmayabilir, ancak oyun oynamanın sosyal becerileri öğrettiği, iyi bir sportmenliğin gelişimine yardımcı olduğu, sözlü ve matematik becerilerini arttırdığı, sabrı ve zeka gelişimine katkısı gözlenmiştir.

pancostume 43984972 699113157124360 2561097055963447296 n 1024x1024 - 10 Sessiz Zaman Çocuk Aktiviteleri
Doğum Günü Partisi

Bilim

Fen dersinde ilk kez bir volkan patlaması gördüğünüzde ne kadar havalı olduğunu hatırlıyor musunuz? Veya sirke ve kabartma tozu ile birleşmenin sihirli bir fizzing etkisi yaratabileceğini ilk fark ettiğinizde? Meraklı çocuklar hayatın ilerleyen dönemlerinde başarılı yetişkinler haline gelir, bu yüzden bilime teşvik edin ve bazı eski moda formüllerle bir gösteri düzenleyin.

Kaleler veya Çadırlar

Yorganlar, battaniyeler ve diğer birkaç ev eşyası en üst düzey sessiz zaman alanını yaratmaya hazırsınız. Destansı bir açık hava kalesi inşa etmek, kapalı oyun için bir tepe inşaa etmek veya derme çatma bir çadır için sadece iki kanepe ile battaniyeye ihtiyacınız var, sakin bir zaman geçirme mekanı yaratmak çocuğunuzun hayal gücüyle sınırlıdır. Şimdi tek ihtiyacınız olan “Anne-Babaya izin verilmez” işareti yapmak için bir etiket.

Yanına Sokulmak

Yağmurlu günler, serin sonbahar ve soğuk kış havaları bazen sadece sebepsiz olarak birlikte vakit geçirmek insanı iyi hissettiriyor. Hatta Kasım ayında kutlamaya değer bir Ulusal Sarılma Günü bile var. Tüm yıl boyunca sarılmanın başka yolları var mı? Yatağı bir araya getirin, yüksek sesle okuyun, biraz şarkı söyleyin ve göz kapakları dökülmeye başladığında, güzel bir ninni ile günü sonlandırın.

Biraz nezaket yaymak

Günümüzün hızlı tempolu koşuşturmasında, nezaket arka planda olabiliyor, ancak sessiz zamanlar hakkında konuşmak ve biraz nezaket yaymanın yollarını bulmak için özel anlar sunar. Merhamet ve toplumsal değişimi öğreten kitaplar okumak ve nezaket yaymak gibi projeler üzerinde çalışmak (sarılmak gibi), aileniz için küçük bir perspektif sağlar ve nezaketi aşılarsınız.